W wydanym 22 stycznia 2015 r. orzeczeniu w sprawie Pez Hejduk (C-441/13) Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, że w sprawach dotyczących naruszenia praw autorskich w internecie można wytoczyć powództwo w dowolnym państwie, w którym dostępna jest strona internetowa, na której doszło do naruszenia. Czy oznacza to początek nowej ery walki z naruszeniami praw autorskich w internecie?
5 lutego 2015 r. uczestniczyłem w debacie zorganizowanej przez Rzeczpospolitą pod hasłem „Rewolucje w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw”, poświęconej głównie roli nowych technologii w zdobywaniu przewagi konkurencyjnej przez polskie firmy. Z racji formuły spotkania nie było wiele czasu, by poruszyć kwestie dotyczące styku nowych technologii i prawa. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – kilka przemyśleń do przeczytania w poniższym wpisie.
Autorem tego wpisu jest Wiktor Rainka.
Powracam do tematu metawyszukiwarek. Tym razem skupiając się na ochronie baz danych niespełniających wymogów umożliwiających im uzyskanie ochrony w oparciu o obowiązujące przepisy (prawa autorskie, prawa do baz danych).
Zwięźle i praktycznie o nowych technologiach oraz prawie własności intelektualnej i jego zastosowaniu w sieci.
BLOG ARCHIWALNY