Jednym z podstawowych ryzyk wskazywanych przy okazji omawiania problematyki cloud computingu jest bezpieczeństwo danych. Co ciekawe, w praktyce może się okazać, że wbrew wszelkim pozorom przetwarzanie w chmurze może zapewnić nam lepszą ochronę np. tajemnic przedsiębiorstwa niż tradycyjne sposoby.
W grudniu 2011 pisałem o żywo dyskutowanych w Stanach Zjednoczonych usługach cloud computing dla prawników. Nie znałem wówczas żadnej polskiej usługi tego typu. Okazało się, że takie rozwiązanie, pod nazwą neoKancelaria oferuje już wrocławska spółka SerwisPrawa.pl Sp. z o.o.
Autorem artykułu jest Magdalena Orzelska-Bratkowska
Niedawna awaria systemu BlackBerry pozostawiła miliony klientów biznesowych na kilku kontynentach bez dostępu do mobilnej poczty elektronicznej, mocno komplikując im możliwości działania. Przy okazji wielu użytkowników usługi BB uświadomiło sobie, że ta usługa świadczona jest nie tylko poprzez serwery umieszczone w ich firmach i poprzez sieci operatorów komórkowych, ale, że do ich działania konieczne są również serwery osoby trzeciej – firmy RIM (producenta terminali BB) – a więc, że jest to usługa typu cloud computing.
Możesz zaprenumerować ten blog. Wpisz adres e-mail, a powiadomienie o nowym wpisie dostaniesz na swoją skrzynkę.
Zwięźle i praktycznie o nowych technologiach oraz prawie własności intelektualnej i jego zastosowaniu w sieci.